Ah, et miks nüüd blogi?

18 apr. 2016, 14:31

blogi

Ühel hommikul teatas üks mu kunagine hea kolleeg ja praegune FB sõber läbi sellesamuse sotsiaalmeedia, et talle aitab mu halast ja oigamisest “sinu postitused tunduvad lihtsalt karjed tähelepanu järele”. Olin nii jõulise steitmendi peale kohe täiesti siiras hämmingus. 30 aastat tagasi andsin Academia Pegeliana (oli kord Tartu Ülikoolis selline veider üksus, mis koosnes inimestest, kelle…
Loe edasi

Imeliselt iidne Armeenia

28 juuli 2022, 19:17

Armeenia on riik, mille ajalugu on tema tänapäevast kordades suurem. Just see võimas ajaloopärand on võimalus Armeenia teadvustamiseks kaasaja maailmas, kus imelist ja ehedat jääb üha vähemaks.   Tegelikult algas see seiklus kevadises Lanquedocis, kui Carcasonne katedralis uurisin katarite – katoliku kiriku poolt ketseriteks kuulutatud ja jõhka ristisõjaga hävitatud inimrühma väheseid allesjäänud sümboleid. Mind võlus…
Loe edasi

Kevadine suurpuhastus hoiab keha terve

23 märts 2021, 19:40

kevadine suurpuhastus

“Meie hädad ei teki meist sõltumatult. Me peame endale tunnistama, mida oleme teinud, et kehas häda tekkis. Kui me ei nõustu muutma seda, mis vea põhjustas, siis ei muutu ka haigus,” tõdeb taimetark Maret Makko. Me sööme üha kesisema kvaliteedi ja väiksema toiteväärtusega valmistotitu. Mahetooted on meie praeguste  nö tavatoiduainetega võrreldes juba supertoit, sest neis…
Loe edasi

Minu plahvatuslike kannatuste lugu

17 märts 2021, 20:15

Minu maakodu õuel toimunud “peldikuplahvatusest” saab 16. märtsil juba kaks aastat. Endiselt pole keegi juhtumis vastutust võtnud. Kaitsepolitsei, kes lubas mind uurimisega kursis hoida, ei ole juhtumit ametlikult lõpetanud, sest nad ei saa seda teha – vastasel juhul peaks nad tunnistama, et Eesti riigi sisejulgeoleku olulisim institutsioon ei suuda kahe aasta jooksul jõuda jälile professionaalselt,…
Loe edasi

Omapäi Muinas-Egiptuses

11 nov. 2020, 18:57

Egiptuse iidseid saladusi on meie tehnoloogia võidukäigu ajastul isegi keerukam leida, kui suurte avastuste 19ndal sajandil. Nad pole enam liiva ja unustuse, vaid massikultuuri paksu kommertskihi all. Aga alati tasub proovida. Aastatuhandeid väetas Egiptuse tsivilisatsiooni õitsengut Niiluse jõe viljakas muda. Viimase paarikümne aastaga on aga kõige õitsvamaks Egiptuse osaks saanud seni inimtühjad Punase mere äärsed…
Loe edasi

Uhuu-meedia aeg ehk kelle arvel võib toota klikke?

13 jaan. 2020, 18:17

Kui Hans H. Luik ütles Rail Balticu teemalisel konverentsil, et “metsandusega peaks tegelema metsameeste dünastiast pärinev Mati Polli ja Rail Balticuga pikaajaliselt Euroopas transpordivolinik olnud Siim Kallas”, olin täielikus hämmingus. Kuidas kunagine meediainnovaator, kes lõi Eesti sõltumatu ajakirjanduse, on nüüd suure raha eest väljas? Päevalehe müüginumbrid langesid läinud aastal 13%. On’s ajalehtede kahjumid tõesti nii…
Loe edasi

Otsi lolli, kes ei kardaks kolli…

31 okt. 2018, 12:40

Otsi lolli, kes ei kardaks kolli

…kui on kollil raha maitse suus. Nii laulsid metsast rahapada välja tassivad kurjasigidikud Nukitsamehe filmis. Jah kolli, kel juba raha maitse suus on ehk kes teab, kuidas saada kasu tagajärgede eest vastutamata, on põhjust karta. Koll teatavasti erineb inimesest just selle poolest, et tal puudub empaatia. Kuna koll on oma hinge kurjale müünud oma valgustkartva…
Loe edasi

Jehoova Management Ltd. – Jumala “autoriseeritud diiler”

28 sept. 2018, 19:22

Kunagi Tartu Ülikooli poliitökonoomia seminaris – see oli vahetult enne riigikordade vahetumist, mil poliitökonoomia oli uuele tärkavale majandusvaatele ikka väga jalgu jäänud – pidime igaüks looma mingi ettevõtte ja tõestama ära, et see on ka kasumlik. Mina, pigem küll soovist näidata poliitökonoomia õppejõule, mida ma tema ainest arvan, lõin ettevõtte nimega Jehoova Management, mille põhikirjaline…
Loe edasi

Täitmatu ahnuse allikad

12 juuni 2018, 15:33

Meie elu kvaliteet ja meie võime tulla toime väljakutsetega sõltub otsustavalt sellest, mil määral me oleme võimelised haldama neid jõudusid, mis on vastutavad kogu meie elus leiduva kannatuse eest. Me võime avastada, kuidas meie enesetaju ja maailma tajumist mõjutavad unustatud või tõrjutud mälestused. Nende märkamine eeldab sügavat arusaamist oma alateadvuslikest reflekstidest. Tiibeti budismis sümboliseerivad kolme…
Loe edasi

Miks on emotsioonid nii tähtsad?

25 veebr. 2018, 19:08

Enamasti me ei teadvusta, mis jõud meie elu igapäevaselt tegelikult juhivad. Praktilise teadlikkuse õpetaja Ingvar Villido paneb su hetkeks vaatama enda sisse, laskma silme eest läbi, mida iga päev teed ja selle valguses mõistma, kui palju ja mis suunas emotsioonid tegelikult juhivad just sinu elu.   Kas tead, mis asi on teadlikkus? Lihtsamalt öeldes, et…
Loe edasi

Hakka ise gripile vastu!

1 veebr. 2018, 14:14

Gripp murrab lasteaedadesse ja töökollektiividesse, Lätis on juba epideemia välja kuulutatud. Tundub nagu peaks see igal aastal mingil konkreetsel ajal nii toimuma. Aga kas ikka peab? Taimetark ja apteeker Maret Makko leiab, et kui juba keskaja katkuepideemiates leidus neid, kelle külge haigus ei hakanud, siis tänapäevaste vahenditega võime kõik end haiguste eest kaitstuks muuta. Tervis…
Loe edasi