Palgasõdur: Üksik hunt

Kalle Klandorf

5.25 

Laost otsas

Endise kriminaalpolitseiniku ja eriteenistuse juhi Kalle Klandorfi esimene põnevusjutt viib meid Eesti Vabariigi algusaegadesse, kui toimus palju valgustkartvaid lugusid. Raamatu (anti)kangelase eluohtlike seikluste kaudu saab autor avaldada palju sellist infot, mida ta oma värvikast ja ohtlikust töisest minevikust ilmselt kunagi nende tõeliste nägude ja nimedega avaldada ei saaks.

Krimipõnevik, mis põhineb 1990. aastate tõestisündinud juhtumitel, kuid pole ei autobiograafia ega dokumentalistika. Esimene osa triloogiast, mis räägib kriminaalsest allilmast, KGB ja GRU juhitud terrorioperatsioonidest ja ebaseadusliku äri telgitagustest.

Põnev lugemine nii krimilugude austajatele kui ka ise neis karmides ja segastes aegades osalenutele.

Tootekood: 9789949332342 Kategooria:

Kirjeldus

Raamat oli Kalle Klandorfil seisnud käsikirjana mitu aastat sahtlis, enne kui ta otsustas raamatu avaldada, pühendades selle abikaasa Merle Klandorfile, kellega tutvumisest oli neil möödunud 39 aastat.
Raamat “Palgasõdur. Üksik hunt” nomineeriti raamatupoodide keti Apollo 2013. aasta parimaks Eesti autori ilukirjanduslikuks teoseks. Valikus on uued, 2013. aastal müüduimad, rohket tähelepanu pälvinud ja omas žanris uudse lähenemisega teosed.

Raamatul on ka teine osa “Palgasõdur: Kassi-hiire mäng.”.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Palgasõdur: Üksik hunt”

Sulle võib meeldida ka…

 • Palgasõdur: Kassi-hiire mäng

  Kalle Klandorf

  Kalle Klandorfi põnevikusarja teine osa.

  Uues Palgasõduri-seikluses on tabamatu diversandi ja palgamõrtsuka vastaseks kriminaalpolitsei ülem Mändmaa, kellega nad silmast silma kohtumata asuvad mängima pingsat ja pinevat kassi-hiire mängu. Kuulid vihisevad, autokummid vilisevad ning kunagi ei saa ükski tegelane kindel olla, kas ta selles mängus on parajasti jälitaja või jälitatav, heade või pahade huvides tegutsev. Kuni hakkab selguma, et tegelik mäng toimub kusagil hoopis kõrgemal, kus otsustatakse noore Eesti riigi saatust inimeste poolt, kelle “karvane käsi” paneb postidele poliitikuid ja korraldab oma huvides suuri rahvusvahelisi operatsioone. Luuremängude niidid viivad Ameerikasse, Venemaale ja Tšetšeeniasse.

  Selles mängus ei pruugi olla võitjaks need, kes pealtnäha peale jäävad, ometi käib võitlus elu ja surma peale üsna mitmel rindel. Ainus tegelik võit on ellujäämine. Kassist võib hetkega saada hiir, kunagi pole teada, millal ja kelle taga järjekordne lõks kinni klõpsatab.

  8.88  Loe edasi