Ellora ja Kailasa ehk esimese tsivilisatsiooni jälil!
Sügis 2021
India üheks salapäraseimaks ja põnevaimaks piirkonnaks on Ellora ja seal asuv ilmselgelt kogu maailma kõige erilisem tempel Kailasa. Kailasa tempel Ellora koobaslinnas on maailma suurim megaliitrajatis. On võimatu ilmselt isegi meie aja lasertehnikaga õõnestada midagi nii täpsete nurkade, siledate pindade, täiusliku arhitektuuri ja imeliste skulptuuridga välja maailma kõige kõvema kivimina tuntud basaltkaljust. Ametliku ajaloo jaoks on tegu mõistatusega millest parem ei räägita, sest selgitusi pole – julgemate uurijate andmetel on tegu iidseima, meie praegusele eelnenud Suure Veeuputuse eelse tsivilisatsiooni jäljega meie ajalukku. Nende ehitisega, keda kõik kultuurid üle Maa hakkasid nende teadmiste pärast jumalateks kutsuma.
1. päev
Kohtume Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn-Mumbai. Jõuame Mumbaisse öösel, kuid Mumbai lennujaam on väga ilus, seal on tõeline troopiline botaanikaaed, kus siselendu oodates peame esimese iidsete tsivilisatsionide teemalise sissejuhatava juturingi.
2. päev
Varahommikul edasilend Auranabadi. Aurangabadis sõidame hotelli, kus sööme hommikust, puhkame pisut ja paneme end valmis ajaloos tagasi liikuma hakkamiseks. Alustame keskajast, mis Indias polnud pime ehk külastame mini Taj Mahaliks nimetatud Bibi Ka Maqbara memoriaali. Käime Daulatabad Forti kindluses, mille iidseim nimekuju Devagiri on märgitud juba veedades jumalate sõdadest rääkivates osades. Päikseloojangul heidame pilgu piirkonnale ühelt salapäraselt kõrgendikult Goga Baba mäelt, mille otsas on iidne tempel.
3. päev
Üks hinduistide pühamatest pühapaikadest, Grishneshwar jyotirlinga tempel, 12s Shivale pühandatud 12st pühimast palverännupaigast üle kogu India. Jyotrilinga on jumaliku energia eriti jõuline emanatsioon, ilmselgelt just selle paigaga on seotud ka siia läbi kogu teadaoleva ajaloo rajatud Ellora koopad.
Koopad ümbritsevad poolkaarena Kailasa templit, maailma suurimat megaliitrajatist, ühest kaljupangast välja tahutud 50 meetrit pikka, 33m laia ja 29 m kõrget imeliste nikerdustega kaetud taiest. Tegu on Kailaši, iidseimas hindu traditsioonis maailma loomise pühaima mäe projektsiooniga, mis rajatud insenertehniliselt kõige ebatavalisemal ja meie praegusele tehnikale kättesaamatul viisil – ülevalt alla kalju sisse. Koobastemplite kompleksid ümber Kasilasa näitavad, et kohta on pühaks pidanud kõik kohapealsed religioonid. Siia on rajatud jainistide, hinduistide ja budistide pühakojad. Neid uurides veedame põneva seiklusrikka päeva.
4. päev
Ajanta budistlikud koobastemplid kuuluvad UNESCO maailmapärandi hulka. Koopad asuvad kaunil loodusalal, teeme nende juurde lühimatka läbi imekaunite vaadetega jõeoru. Päev koobastempeleid uurides ja arutades selle üle, miks just selles piirkaonnas, nii väiksel territooriumiühikul on nii palju eri kultuuride pühapaiku. Ametlikuks vanuseks on koobastel periood alates 2 sajandist meie aja järgi. Neid tähelepanelikumalt uurides leiab aga hoopis vanemaid kihistusi.
Käime kohalikul turul ja leiame seal müüdava hulgast iidsete teadmiste jägi, mida Indias tänaseni inimeste heaoluks kasutatakse.
5. päev
Lend Aurangabad-Mumbai. Sõidame UNESCO pärandi hulka arvatud Elephanta saarele uurima Shivale pühendatud iidseid koobastempleid, mida samuti arvatakse pärinevat 2 sajandist meie aja järgi. Kotume unikaalse 7 meetri kõrguse Sadashiva kujuga, kelles on esindatud nii looja, säilitaja kui hävitaja aspekt.
Kiire tuur Mumbais ja siis sõit imelisse kookospalmisalus asuvasse rannakülla. Sõidu ajal räägime iidseimatest kultuuridest ja arutame, miks just see piirkond Indias on nii tihedalt salapäraste rajatistega kaetud.
6.-7. päev
Nagaon Beach ehk kuus kilomeetrit helevalget tühja rannariba palmisalu kõrval. Täiesti teistsugune, vaikne, rahulik ja koloniaalaegne India. Võimalus seedida reisil kogutud elamusi rannal jalutades või meie hubases butiikhotellis võrkkiiges kookospalmide all värsket kookosemahla juues.
Õhtuti peame öiste dzhunglihelide taustal maha mitu juturingi põnevatel ajaloo, iidsete tsivilisatsioonide ja nende kaduma läinud teadmiste teemadel.
8. päev
Hommikupoolik rannakülas, õhtul tagasisõit Mumbai lennujaama, öine lend Mumbai-Tallinn.
Reis toimub 2021 sügis, täpsed kuupäevad selguvad, kui kümmekond asjahuvilist kokku saame ja nendega täpse väljumiskuupäeva kõigile parimate lennuaegadega paika paneme.
Reisi orienteeruv maksumus 1500. –
Reisi juhib maailmarändurist kirjanik ja alternatiivajaloo ning iidsete kultuuride uurija Inga Raitar.
Kui reis sind huvitab, kirjuta legend@legend.eu saame vahetada täpsemat infot.
Experience designer. Reputation builder. Value presenter. Writer. Storyteller. Relationship expert.
olen käsi
tore, ootame veel registreerujaid 🙂